Bezstresowe zdawanie egzaminu na prawo jazdy

Tylko wyobraź sobie teraz… właśnie zdajesz egzamin na „Prawo Jazdy” , uśmiechasz się do siebie :), bo czujesz niesamowity wewnętrzny spokój, masz pełną kontrolę nad swoimi emocjami, a Twoja pewność siebie budzi zdziwienie u ludzi wokół Ciebie
… ciekawe prawda?

O zaliczeniu egzaminu najczęściej decyduje umiejętność opanowania stresu. Okazuje się, że wielu z nas egzamin na „Prawo Jazdy” obarcza większym stresem aniżeli takie egzaminy jak matura czy obrona pracy dyplomowej. Najczęściej wynika to z braku pewności siebie.

Nie dopuść do sytuacji, w której za jakiś czas stwierdzisz ” zmarnowałem najlepsze chwile mojego życia na niepotrzebny stres „. Weź życie w swoje ręce i zyskaj ekstremalną dawkę pewności siebie na egzaminie na „Prawo Jazdy” .

Tylko pomyśl …

  • jak dużo możesz zaoszczędzić czasu, pieniędzy i zdrowia… mając pełną kontrolę nad swoimi emocjami podczas egzaminu?
  • jak bardzo zmieni się Twoje życie kiedy zdasz egzamin z kompletnym spokojem i uśmiechem?
  • jak zmieni się stosunek innych do Ciebie

Stres pojawia się najczęściej w sytuacji, w której znajdujemy się po raz pierwszy i nie wiemy jak się w niej sprawdzimy. I choć to normalne zjawisko towarzyszące człowiekowi, często utrudnia koncentrację i wiarę w pozytywny efekt naszych działań.

Jedną z tych sytuacji okazuje się być egzamin na „Prawo Jazdy” , który wywołuje olbrzymie zdenerwowanie wśród przystępujących do niego przyszłych kierowców.

Przede wszystkim trzeba zastanowić się, co jest przyczyną zdenerwowania. Jedni denerwują się nie będąc pewni swoich umiejętności praktycznych, inni wiedzy teoretycznej, jeszcze inni nie są pewni czy poradzą sobie z połączeniem i wykorzystaniem tych umiejętności podczas egzaminu.

Jest często też tak, że osoba przystępująca do egzaminu, choć świetnie radzi sobie za kierownicą, obawia się negatywnego wyniku, bo obecność egzaminatora przyprawia ją o drżenie rąk i stres. Przyczyn wywołujących stres jest wiele, a każdy z nas poszukuje najlepszych dla siebie rozwiązań tego stanu rzeczy.

Wierząc, że „Prawo Jazdy” to istotny element naszego życia, bo otwiera furtkę do wolności i daje swobodę, a równocześnie mając doświadczenie, jak wykorzystując stan hipnozy uczymy się skutecznie redukować stres i równocześnie wpływać na rozluźnienie i kontakt z naszym ciałem, postanowiłam wykorzystywać możliwości hipnozy , by każdy mógł uzyskać najbardziej komfortowy dla siebie stan emocjonalny podczas egzaminu na „Prawo Jazdy”.

Mocną stroną hipnozy jest to, że człowiek z łatwością może odsunąć ograniczające go przekonania, które w stanie codziennej świadomości powstrzymują przed wprowadzaniem upragnionych zmian, które dały by poczucie wiary w siebie i możliwość odniesienia sukcesu.

Hipnoza daje osobie zahipnotyzowanej dostęp do zasobów i umiejętności, które posiadała i posiada, a które przestała wykorzystać z lęku przed popełnieniem błędu, bo to skutkowało negatywną opinią. Umożliwia znaleźć sposób na wykorzystanie tych popełnionych błędów jako wiedzy do lepszego radzenia sobie z codziennym napięciem i zaskoczyć samego siebie, umiejętnością utrzymywania stresu na odpowiednim poziomie.

Stan hipnozy ułatwia tworzenie różnego rodzaju wyobrażeń i przeżywania ich tak jakby działy się naprawdę, co daje szansę uczenia się w bezpiecznych warunkach tego jak by to było, gdybyś poświęcał na każdą sprawę dokładnie tyle energii, ile jest jej potrzebne – bez zbędnego wysiłku, pośpiechu, stresu i napięcia?

Jak wpłynęłoby to na Twoje samopoczucie, Twoje życie i Twoje zdrowie, gdybyś to umiał? Jakbyś się czuł, nauczywszy się pozbywać ze swojego ciała zbędnych napięć – tak by Twój umysł stał się Twoim własnym, najlepszym sprzymierzeńcem.

Jest to możliwe, nawet ludzie, którzy doświadczali długotrwałych i poważnych stanów lękowych potrafią nauczyć swój mózg i ciało, jak można się zrelaksować i pozbyć obaw.

Powtarzanie negatywnych wyobrażeń w myślach niemal gwarantuje porażkę. To reakcja łańcuchowa: negatywne przekonanie o sobie, powoduje negatywne myśli; „Nie zdam”, „to się nie uda”, „pomylę się”. Myśli mają ogromny wpływ na emocje – narasta napięcie, strach.

Emocje z kolei wpływają na ciało, które jest wykonawcą wyuczonego schematu: pod wpływem strachu trzęsą się ręce, pogarsza się refleks, pamięć, koncentracja i w efekcie popełniamy błędy. Konieczna jest praca z przekonaniami. Łatwiej i szybciej możemy zobaczyć efekty tej pracy kiedy wykonujemy ją w stanie autohipnozy lub głębokiego relaksu.

Najlepszy sposób to pozytywne afirmacje – wcześniej przygotowane pozytywne zdania na swój temat. W ważnym momencie powtarzamy je jak zaklęcie, dokładając w wyobraźni obraz pasujący do zdania, np. „Jestem skoncentrowana i potrafię odnieść sukces w wykonywanym zadaniu”. „Wiele już się nauczyłam i dlatego mi się powiedzie.” Po czym wyobrażam sobie siebie po zdanym egzaminie na „Prawo Jazdy” , jak uśmiechnięta jadę swoim pięknym autem, a wiatr rozwiewa moje włosy J

Każdy mentalny wysiłek pozbawiony obrazowego wyobrażenia pozostaje niezrealizowany, może działać nawet przeciwko temu co zamierzamy. Podświadomość nie widzi różnicy między chcę, a nie chcę ona widzi   o czym myślę . W naszym mózgu cały czas zachodzi wiele procesów, których nie jesteśmy w danym momencie świadomi. W tym rozumieniu są one pod-świadome, są poniżej naszego progu świadomości. Do niektórych z nich, takich jak np.: ustalenie tempa bicia naszego serca, nie jesteśmy wręcz w stanie dotrzeć, a do innych jesteśmy i nawet możemy na nie wpływać między innymi przy użyciu hipnozy lub innych metod umożliwiających dokonanie zmiany.

Oznacza to jednak, że nie ma możliwości po prostu zahipnotyzować kogoś i go zmienić, bez jego udziału. Hipnotyzer może pomóc klientowi sięgnąć i wpłynąć na system, do którego ten normalnie nie ma dostępu, ale to klient jest tym, który kontroluje swoje życie i to on dokonuje zmiany. Hipnotyzer jedynie uruchamia dla niego drogę, pokazuje możliwości ludzkiego organizmu. Dlatego hipnoza może pomóc Ci w osiągnięciu celu, który chcesz uzyskać, ale nie uzyska go za Ciebie.

Za to umiejętności współpracy ze swoim organizmem, nabyte w trakcie przygotowań do egzaminu na „Prawo Jazdy” można wykorzystać w każdej innej dziedzinie swojego życia już zawsze .